W styczniu nawiązaliśmy współpracę z austriacką firmą Metos by Pessl Instruments jednocześnie wprowadzając do naszej oferty systemy rolnictwa precyzyjnego, które obejmują zaawansowane produkty z zakresu innowacyjnych technologii, takie jak:

stacje meteorologiczne, rejestratory danych, czujniki, pułapki na owady ze zintegrowaną elektroniką i lepkim panelem, skaner przekroju glebowego, monitoring szkodników, upraw i maszyn.

Systemy wspomagania iMetos® odgrywają ważną rolę w gromadzeniu danych środowiskowych, wykorzystywanych do optymalizacji działań związanych z zarządzaniem rolnym. Usprawniają planowanie plac terenowych, w tym ochronę roślin i stosowanie nawozów, poprawiają planowanie zasiewów, prognozowanie żniw i wiele więcej.

 Wiele działań rolników takich jak zasiewy, zbiory czy nawadnianie upraw jest uwarunkowanych pogodą. Stacje meteo wyposażone mogą być np. w panel słoneczny i baterię, które napędzają rejestrator danych z czujnikiem opadów, poziomu wody, temperatury i wilgotności gleby, czy też jej zasolenia. Czujniki promieniowania słonecznego przesyłają dane do programu, dzięki temu wiemy, ile dokładnie wody wyparuje z roślin i gleby w ciągu danego czasu. Wspomaganie takiego procesu daje ogromne oszczędności – mówi Mateusz Milejski – specjalista rolnictwa precyzyjnego z Polboto-Agri Sp. z o.o.

Koncepcja wprowadzenia produktów Metos by Pessl Instruments do rolnictwa zapewnia uzyskiwanie większych plonów o wyższej jakości, obniżenie kosztów produkcji oraz ograniczenie skażenia środowiska.

Na naszych polach pracują trzy stacje testowe, zapraszamy do sprawdzenia jak w praktyce działa monitorowanie upraw, pogody i chorób w gospodarstwie.

Kontakt do naszego Specjalisty ds. Rolnictwa Precyzyjnego – Mateusza – 887 605 605.