Twoja gwarancja

John Deere inwestuje w nowe narzędzia, aby pomóc Ci w lepszym zrozumieniu kosztów eksploatacji i posiadania Twojego ciągnika. Dzięki gwarancji zużycia paliwa i dostępności operacyjnej dajemy ci dokładne dane o kosztach eksploatacji maszyny w przeliczeniu na ilość zużywanego paliwa. Program gwaracji zużycia obejmuje od dziś prace polowe i transport.

Pozwoli to nie tylko zaplanować Twój przyszły budżet, ale wskaże też, jak można te koszty zminimalizować. Określamy to mianem…Do More (osiągaj więcej). Gwarantowane.

Chris Wigger – wiceprezes ds. sprzedaży & marketingu, Europa/WNP/Afryka Północna/Bliski Wschód, Dział rolnictwa i terenów zielonych John Deere

Koszt posiadania

Twój koszt posiadania jest wartością szacunkową kosztów posiadania ciągnika w założonym okresie czasu. Zawiera on koszty paliwa, konserwacji i napraw, a także amortyzacji ciągnika.

W poniższych akapitach zobaczyć można, jak John Deere pomaga w przewidywaniu tych kosztów z większą dokładnością, a przez to ułatwia planowanie finansowe. Dostępny jest także kalkulator umożliwiający szacowanie przyszłej wartości ciągnika.

Gwarantowane zużycie paliwa dla pracy polowej i transportu.

Nasza obietnica jest prosta: Gwarantowana oszczędność paliwa albo zwrot pieniędzy2.

 • GWARANCJA ZUŻYCIA PALIWA 
  Jeżeli Twoje zużycie paliwa przekroczy poziom określony w programie, zwrócimy Ci różnicę kosztów.
 • PREMIA ZA WYDAJNOŚĆ 
  Jeśli zużycie paliwa będzie niższe, wypłacimy Ci premię dwukrotnie większą od zaoszczędzonych kosztów.
 • Ciągniki 6R (6-cylindrowe), 7R, 8R 
  Gwarancja zużycia paliwa obejmuje teraz ciągniki serii 6R (6-cylindrowe), 7R i 8R w pracy polowej i podczas transportu.

Gwarantowany czas dostępności operacyjnej

Praca bez zakłóceń.

Gwarancja dostępności operacyjnej to kompleksowy pakiet zaprojektowany z myślą o zapewnieniu nieprzerwanej sprawności bez względu na to, co się wydarzy:

 • PRZEDŁUŻONA GWARANCJA
  PowerGard Protection Plus do 5 000 godzin
 • PAKIET SERWISOWY
  Nie martw się o serwisowanie
 • WSPARCIE ONLINE/ALERTY DLA EKSPERTÓW
  Nadzorowanie stanu technicznego maszyny, zdalny dostęp do wyświetlacza i zdalna diagnostyka maszyny
 • MASZYNA ZASTĘPCZA3
  Gwarancja nieprzerwanej pracy

Koszty konserwacji i napraw

Ankiety przeprowadzane wśród klientów wykazują, że niezawodność maszyn i rozwiązania zapewniające dostępność operacyjną to najważniejsze kwestie w przypadku każdego gospodarstwa. Konserwacja pełni kluczową rolę dla utrzymania niezawodności ciągnika, optymalnego zużycia paliwa i czasu sprawności.

Niezależne badania dowodzą, że ciągniki John Deere charakteryzują się wysoką opłacalnością przy niskich kosztach konserwacji i napraw.

* Modele John Deere: Koszty napraw to koszt planu ochrony PowerGard Protection Plus (1+4 lata; 1000 h/rok) w Niemczech w listopadzie 2017 r. Koszty konserwacji obliczono przy użyciu kalkulatora konserwacji John Deere dla 5000 h. Przyjęto, że koszt robocizny wynosił 60€/h. Koszty planu PowerGard i robocizny mogą być inne w poszczególnych krajach. Średnia dla branży: koszty konserwacji i napraw obliczono dla mało zużytego 5-letniego ciągnika na podstawie danych z 2016 roku pochodzących z bazy danych KTBL (Kuratorium für Technik und Bauwesen in der Landwirtschaft), przyjmując, że użytkowany był przez 5 lat, 1000 h/rok. www.ktbl.de

Ochrona przyszłej wartości

Utrata wartości to drugi co do wielkości koszt posiadania ciągnika.

Bardzo ważną kwestią jest zrozumienie, jaką wartość posiada ciągnik w przypadku odsprzedaży po 3 lub 4 latach, ponieważ może to w dużym stopniu wpływać na koszt jego posiadania.

Wyższa cena zakupu nie zawsze oznacza wyższe koszty posiadania.

Jest tak dlatego, że niektóre marki ciągników lepiej zachowują swoją wartość i posiadają wyższą wartość odsprzedaży, co powoduje mniejszą utratę wartości.

Obliczanie wartości przy odsprzedaży

Średnie ceny odsprzedaży1 maszyn konkurencyjnych marek z internetu wskazują na przeciętną utratę wartości w kwocie 12 PLN/h.

Średnie internetowe ceny odsprzedaży1 pokazują, że ciągniki John Deere o mocy 200 KM tracą na wartości mniej od innych marek. Utrata wartości jest niższa o około 2 PLN/h.

1 Obliczenia własne firmy John Deere przeprowadzone w 2017 roku na podstawie danych zebranych z serwisów Agriaffaires, Traktorpool, Mascus (kwiecień/maj 2017 r.). Oba wykresy utraty wartości uzyskano z zastosowaniem wieloczynnikowej regresji nieliniowej. Obliczenia dotyczą modelu 6R z dużą ramą i porównywalnych modeli konkurencji. Przyjęto, że cena zakupu wynosiła 130 000 €. Eksploatacja przez 1000 h w ciągu 4 lat. http://www.agriaffaires.com; www.traktorpool.de; www.mascus.com
2  Program gwarantowanego zużycia paliwa oferują tylko biorący w nim udział dealerzy John Deere. Trwa on od 1 listopada 2018 r. do 31 października 2019 r. i obejmuje wszystkie nowe ciągniki serii 6R (6-cylindrowe), 7R i 8R, zakupione lub nabyte w ramach leasingu w tym okresie, które nigdy wcześniej nie były przedmiotem sprzedaży detalicznej. Warunkiem udziału w programie jest wypełnienie zgłoszenia przy użyciu specjalnego formularza dostępnego online. Program gwarantowanego zużycia paliwa obejmuje użytkowanie maszyny podczas prac polowych i transportu (jazda powyżej 20 km/h), zgodnie z danymi zarejestrowanymi w systemie JDLink. Ten plan motywacyjny dotyczy pierwszego roku posiadania. John Deere zwróci klientom różnicę między średnim i docelowym zużyciem paliwa w trybie transportowym. Jeśli zużycie przekroczy zużycie docelowe, zwrot kosztów będzie się opierał na liczbie dodatkowych litrów zużytego paliwa.  Jeśli znajdzie się poniżej wartości docelowej, zwrot kosztów będzie się opierał liczbie litrów zaoszczędzonego paliwa pomnożonej przez 2. Wysokość premii ograniczona jest do 10 000 €. Zapytaj nas o szczegóły procesu rejestracji.
3  Dostępne wyłącznie u dealerów biorących udział w programie. Oferta dotyczy wszystkich nowych ciągników John Deere 6R (wyłącznie 6-cylindrowych), 7R, 8R i 8RT zakupionych lub nabytych w ramach leasingu w okresie od 1 listopada 2018 r. do 31 października 2019 r. Maszyna zapasowa dostarczana jest po upływie 48 godzin w ramach pakietu FarmSight Ultimate dealera. Cennik i szczegóły dostępne są u dealera.